Vital C Peel plus O2 Nedir? Nasıl Etki Gösterir? | Rosemoon Güzellik

Cildimiz zamanla güneşin zararlı etkileri, yaşlanma ve diğer sebeplerden rengini değiştirir. Daha mat ve solgun bir görüntü alır. Cilt renginin değişmesinin ve solgunlaşmasının esas sebeplerinden biri de cildimizde vitaminlerin eksikliğidir. Vital C Peel plus O2 cildinizin renginin düzenlenmesi ve hücre yenilenmesinde en iyi yöntemlerden biridir. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde cilt tabakalarının yenilenmesini sağlar ve leke açıcı rol oynar.

 

Nasıl Etki Gösterir?

 

Vital C Peel plus O2 Vitamin C, bitkisel kök hücre, glikolik asit, alfa hidroksi asitler ve oksijen ile güçlendirilmiş yoğun leke açıcıdır. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde Vital C maksimum beyazlık etkisi ve renk açıcı etki sağlamaktadır. Vital C Peel plus O2’nin etki mekanizması birkaç adımda gerçekleşmektedir.

 

Non-invaziv Peeling

 

Uygulama peeling yapılması ile başlanır. Leke tedavisinde peelingin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu aşamada glikolik asit ve AHA karışımı cildinizi yıpratmadan peeling etkisi gösterir, epidermisten en alt tabakaya kadar ilerleyerek cilt katmanlarını yeniler.

 

Vitamin C’nin pH 3’te Sabitlenebilmesi

 

Özel teknoloji sayesinde Vitamin C iyonize edip özel bir form haline getirilmiş ve pH’ını 3’e sabitteyebitlenmesi kanıtlamıştır. Vitamin C’nin sadece bu özel formu, cilt katmanlarına ulaşıp biyoyararlanım sağlayabilmektedir.

 

Oksijenin Leke Açıcı Ajanların Penetrasyonu ve Etkisini Artırması

 

İyonize Vitamin C, AHA’lar ve diğer mineral içerikler ile oksijen artısı sağlar. Oksijen de Vitamin C, Kojik Asit, Arbutin ve Glabridin penetrasyonunu artırır ve etkilerini güçlendirir. Buna ek olarak, güçlü antimikrobiyal etki göstererek akneli ciltlerde bakteri oluşumunu engeller.

 

Bio Cell Active Serum

 

Bu serumun uygulanması ile birlikte cildin alt katmanlarının güvenli şekilde içeriğini koruması sağlanıyor.

 

Vital C Peel plus O2 Nasıl Uygulanır?

 

Vital C Peel plus O2 uygulanması 3 farklı aşamada gerçekleştirilmektedir. Her adımda farklı etken maddeler ile tedavi süreci tamamlanmaktadır.

 

Exfoliator

 

Uygulama Exfoliator’un cilde sürülmesi ile başlar. İçeriğindeki maddeler sayesinde cilt tabakalarının yenilenmesini sağlar ve Vitamin C ile leke açıcıların cildin alt katmanlarına ilerlemesini sağlar. Bu uygulamadan sonra yaklaşık olarak 2-3 dakika beklenir ve durulama yapılmadan sonraki aşamaya geçilir.

 

2A Vital C Powder & 2B Vital C Activator

 

Vital C Powder, Vitamin C’nin UV ışınları ve oksijene karşı bozulmadan kalabilmesini sağlayan enzim pudra ile kombine edilmiştir. Vital C Activator ise Vital C Powder ile karıştırılır. Böylece Vitamin Cinin 3 — 3,5 pH’lar seviyesinde kalabilmesini sağlar. Bu işlemle Vitamin C, daha stabil ve güçlü bir form olan “iyonize” Vitamin C’ye dönüştürülür. Ayrıca çok güçlü oksijen desteği ile de tüm aktif içeriklerin cildin derin tabakalarına penetre olmasını sağlar.

 

Soothing Repair Mask

 

Leke açıcı, yatıştırıcı, besleyici ve yenilenmiş cilt tabakalarını koruyucu etkiler gösterir. Yüze ve boyuna 5 – 10 dakika masaj yapılır ve 10 dakika bekletilir. Bekletildikten sonra maskenin ciltte kalan kısmının fazlası alınır ve cilde penetre olması için hafif masaj yapılır.

 

Rosemoon Estetik ve güzellik merkezinde Vital C Peel plus O2 uygulaması yaptırmak için iletişime geçin.

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

×