Diyetisyen | Rosemoon Güzellik

Starvac SP2 Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Starvac SP2 Selülit tüm kadınların en büyük sorunlarından biri. Üst bacak ve kalça bölgesinden oluşan bu şekil bozukluğu, özellikle yaz aylarından kadınları çok rahatsız etmektedir. Genelde portakal kabuğuna benzeyen bu görüntü selülittir. Peki selülitten nasıl kurtulabilirsiniz? Bir tedavisi varmı? Bu sorunun cevabı; evet.

Selülit tedavisinde birçok krem, bitkisel tedavi ve farklı tedavi yöntemleri kullanılmakta. Öncelikle selülitin kilo veya yağ ile alakalı olmadığını ve zayıf insanlarda da görülebileceğini söyleyelim. Selülit için son dönemlerde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri de uygulaması olmaktadır.

 

STARVAC SP2 Nedir?

 

Genel olarak vücudumuzdaki tüm dokuları yeniden şekillendirebilen bir yöntemdir. Starvac SP2 lenf noktalarının uyarılması ve vakumla ile kan dolaşımını arttırıyor, bu da derinin yeniden esnekliğini kazanmasına yardımcı oluyor. Selülitin kalıcı olma sebeplerinden biri de, derinin esnekliğini kaybetmesidir. Bu yöntemle, deri eski esnek haline döndürüldüğü için selülitler kayboluyor. Uygulamada öncelikle lenf noktalarının uyarılması gerçekleştiriliyor. Sonraki aşamada, cilt vakumlanıyor ve son adım olarak da, drenaj yöntemiyle toksinlerin lenf kanallarına atılması gerçekleştiriliyor.

Her kişinin cildi ve selülit yapısı farklı olduğu için, uygulama kişiye özel geliştirilip, uygulanıyor. Tedavi protokolünün değişmesiyle birlikte, ortalama olarak 15 seans her hasta için yeterli olmaktadır. Uygulama yaklaşık olarak 45 dakika sürüyor. Cilt durumunuza göre, haftada 2-3 kez uygulama yapılabilir. Uygulamaları düzenli olarak yaptırmanız, işlemin başarısını iyi anlamda etkileyecektir.

 

STARVAC SP2 Uygulama Yöntemi

 

Öncelikle uygulamanın yapılacağı kişiye özel protokol ve program belirlenir. Program belirlendikten sonra ilk seansın uygulamasına başlanır. Uygulama selülitli cildin yukarı çekilerek vakum sistemine alınmasıyla başlar. Vakum sistemi selülite basınç uygulayarak parçalar ve vücuttan atılmasını sağlar. Daha sonra cilt dokusunun canlanması için kan dolaşımı hızlandırılır ve daha fazla oksijen gönderilir. Bu uygulama sayesinde, cildiniz yeniden esnekleşeceği için yeniden selülit oluşmasının önüne geçilir.

Önce vakum sistemiyle selülitli cilt yukarı doğru çekilir ve emme başlıklarının arasına hapsedilir. Ardından, başlıkların ucunda bulunan ve basınç uygulayarak masaj yapan hareketli silindirler selüliti parçalar ve lenf sistemine sevk ederek vücuttan atılmasını sağlar.

 

STARVAC SP2 Uygulama Alanları

 

Starvac SP2 sadece selülit tedavisi için değil, aynı zamanda tüm dokuların yeniden şekillendirilmesinde de kullanılan etkili bir yöntemdir. Tedavi ve estetik amaçla kullanılabilen bu yöntemin, birçok uygulama alanı vardır.

Estetik amaçlı kullanım alanları:

  • Selülit tedavisi
  • Bölgesel incelme
  • Sarkan cilt bölgelerinin sıkılaştırılması
  • Liposuction sonrası düzensizliklerin giderilmesi
  • Estetik ameliyatlar sonrası düzensizliklerin ortadan kaldırılması

Tedavi amaçlı kullanım alanları:

  • Spor yaralanmalarının tedavisi
  • Fizik tedavi
  • Ameliyat sonrası oluşan ödemin ortadan kaldırılması

 

Neden STARVAC SP2 ?

 

Starvac uygulamasını tercih etmeniz için birçok sebep var. Öncelikle selülit oluşumunu engelleyen ve ortadan kaldıran, yan etkisi olmayan en iyi yöntemlerden biridir. Sadece selülitleri yok etmekle kalmaz, birçok ek getiri de sağlar. Starvac sayesinde cilt sıkılığı artar ve esneklik kazanır. Starvac SP2 zayıflama yöntemi olmasa da, uygulama sonucunda bölgesel incelmeler görülür ve vücudunuz daha iyi şekle girer. Ortalama olarak %85 oranında selülit kaybı yaşanır. Vakum uygulaması sayesinde vücudumuzun kan dolaşımı artırılır ve fazla toksinler vücuttan atılır.

 

Rosemoon Güzellik’de STARVAC SP2 ile Bölgesel Zayıflama

 

Şişli’de yerleşen güzellik ve estetik merkezimizde selülit için STARVAC SP2 yöntemi kullanılmaktadır.
Kişiye özel tedavi protokolu hazırlanarak, selülit sorununuzdan en kısa zamanda kurtulmanızı sağlıyoruz.
Uygulama, alanında tecrübeli profesyonel güzellik uzmanlarımız tarafından yapılıyor.
Randevu bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul