Phibrows Tekniği ile Kalıcı Makyaj | Rosemoon Güzellik

Phibrows Tekniği ile Microblading Nedir?

Phibrows Kaşlar kadınların en hassas olduğu konulardan biridir. Bunun sebebi de, kaş şeklinin değişmesiyle genel olarak yüz ifadenizin değişmesidir diyebiliriz. Genelde kaşlarının mevcut durumdan memnun olmayanlar kaş alma, boyama gibi yöntemlerle kaş şekillerini değiştirmeye çalışıyor. Ama bu yöntemlerin hepsi sürekli uğraş ve kısa vadede yenileme gerektiren işlemler. Her gün kaşlarınızı boyamak neredeyse en az 10-15 dakikanızı alacaktır. Bu zaman kaybını yaşamak istemeyen ve sürekli güzel kaş şekline sahip olmak isteyen kadınlar için çözüm kalıcı makyaj. Kalıcı kaş makyajını farklı yöntemlerle uygulamak mümkün. Bu yöntemler arasında en bilinen ve tercih edilenlerden biri de Japon tekniği olan Microblading tekniği olmaktadır.

 

Peki Microblading Nedir?

 

Phibrows Microblading yöntemini basit şekilde ifade edecek olursak, manuel olarak yapılan kaş çizme tekniğidir diyebiliriz. Microblading yöntemiyle kaş yapımı doğallığı ve manuel olmasıyla diğer yöntemlerden seçilmektedir. Microblading yönteminde diğer kalıcı makyaj kıl tekniği yöntemlerinde (micropigmentasyona link verilecek)  kullanılan iğnelerden farklı iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler çoklu iğneler olarak bilinir ve diğer yöntemlerde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince iğnelerdir.

 

Microblading işleminde tek kullanımlık steril iğneler kullanılmaktadır. Kaş renginize uygun olarak seçilen boya derinin epidermis katmanına iğnelerle işlenerek, önceden belirlediğiniz çizim gerçekleştirilmektedir. İşlem tek tek, ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştirildiği için ortaya çok doğal bir görüntü çıkmakta ve gerçek kaştan ayırt edilemeyen bir sonuç elde edilmektedir.

 

Microblading işleminde boya epidermise işlendiği için diğer yöntemlerden farklı olarak yarı kalıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 yıl kadar olmaktadır.

 

İşlem sonrasında, kaşlarınızın rengi koyu görünebilir. 2-3 hafta içerisinde kaşlarınız fazla boyayı atacağı için orijinal rengine kavuşacaktır. Kaş çizimi için kullanılan boyalar tamamen doğal ve lisanslı olmaktadır.

Kalıcı kaş Microblading uygulaması yaptıracaksanız, dikkat etmeniz gereken bir çok konu vardır. Kalıcı Kaş yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

Öncelikle Microblading işlemi yaptıracağınız kişinin(kurumun) seçiminde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Uygulamayı yapacak kişinin işinde uzman olması ve Microblading eğitimi almış olması gerekmektedir. Uygulamayı yapacak olan kişinin uzman olması, kaş çiziminden renk seçimine, uygulama sürecinden uygulama sonrası bakıma kadar birçok sebepten önem taşımaktadır.Microblading kaş uygulaması yaptırmaya karar verdikten sonra, hangi boyaların kullanıldığını mutlaka sorun. Boyaların doğal ve lisanslı olmasına dikkat edin. Bunun dışında, kullanılan iğnelerin tek seferlik olması da çok önemli bir nokta. Microblading uygulamasının en iyi tarafı uygulama sonrasında kaşlarınızda herhangi bir hasar olmaması ve gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmenizdir. Kaş bölgenizde aşırı kızarıklık, şişme vs. gibi yan etkilerle karşılaşırsanız mutlaka uzmanınıza danışın.Microblading uygulaması sonrası kaşlarınızın tam olarak iyileşmesi yaklaşık olarak 30 gün sürecektir. Bu sürede kaşlarınızda hafif kabuklanmalar görülebilir. Bu kabuklanmalara müdahale etmeden kendiliğinden dökülmesini beklemelisiniz. Kabukların koparılması boyanın dağılmasına sebep olabilir.Dikkat etmeniz gereken bir başka detay da, uzmanınızın bakım önerilerini eksiksiz uygulamak olmalıdır. İşlem sonrasında önerilen merhemin kullanımını aksatmamanız, kabuklanmalara müdahale etmemeniz, kaş bölgenizi kaşımamanız, uygulama yapılan bölgede en az 10 gün makyaj malzemeleri kullanmamanız iyi bir sonuç almanız için yapmanız gerekenlerdir.

 

Phibrows Microblading uygulaması öncelikle uygulamayı yaptırmaya karar verdiğiniz uzmanla istediğiniz kaş şekli hakkında konuşmakla başlar. Kaş şekline ve rengine karar verdikten sonra uygulama yapılmaya başlar. Bu işlemler yaklaşık 1-2 saat arası sürmektedir. Uygulama Adımları Nelerdir sorusunun cevabını bir kaç başlıkta toplayabiliriz.

Planlama

Öncelikle istediğiniz kaş şeklini söyleyerek, uzmanla birlikte yüzünüze en çok yakışan, aynı zamanda son trendlere uygun olan kaş şekli seçiliyor.

Ön Çizim

Seçtiğiniz kaş şekli yüzünüze çizilerek nasıl göründüğüne bakılıyor, düzeltmeler ve eklemeler yapılıyor.

Renk Seçme

Kaş şekliniz net olarak belirlendikten sonra kullanılacak renk seçimi yapılıyor. Bu seçim yapılırken saç renginiz, ten renginiz, kendi kaş renginiz de dikkate alınıyor.

Microblading İşlemi

Tek kullanımlık iğnelerle belirlenen model kaşlarınıza uygulanır. Tam olarak istenilen görüntü elde edilene kadar çizime devam edilir.

Microblading işlemi her ne kadar zararsız bir işlem olsa da, bazı durumlarda yapılmasına izin verilmemektedir. Microblading kimlere yapılmaz sorusuna bir kaç başlıkta cevap verebiliriz:

  • Hamileler
  • Şeker hastaları
  • 18 Yaş altındakiler
  • Kan pıhtılaşması olanlar
  • Psikolojik rahatsızlığı olanlar
  • Açık yaraları olanlar

Microblading kalıcılığı genel olarak 1 yıl olmaktadır. Bu süre cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, çok yağlı ciltlerde pigmentlerin akması hızlı bir şekilde gerçekleşeceği için bu süre 10 aya kadar inebilir. Bu süre sonunda işlem tekrar uygulanarak Microblading kalıcılığı uzatılabilir.

 

Microblading kaş fiyatları yaptıracağınız yer ve uzmana göre değişiklik göstermektedir. Bunun dışında, işlem sırasında kullanılan boyaların ve iğnelerin kalitesi de fiyat farklılığına sebep olmaktadır. Merkezimizde Microblading uygulamaları Phibrows işbirliği ile yapılmakta ve en kaliteli boyalar kullanılmaktadır. Güncel Microblading kaş fiyatları bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

×