Microblading Kaş Tasarımı

Microblanding Nedir?

Kadınların belki de yüzünde en çok dikkat ettiği ve önemsidiği alanlardan biri de kaşlardır. Bu kadar önemsemekte pek de haksız sayılmazlar aslında. Kaşların yapısı ve şekli bazen tüm yüz ifademizi değiştirebiliyor. Bazen kaşlarımız istediğimiz şekilde olmayabilir. Fazla seyrekleşme, yaş almadan dolayı veya farklı sebeplerden dolayı kaşların dökülmesi, genetik olarak seyrek veya fazla açık renkli kaşlar sizi tatmin etmeyebilir. Neyse ki artık bu sorunun çok kolay bir çözümü var. Kaşlarınızı boyamakla uğraşmanıza, zaman kaybetmenize gerek yok. Kaş boyama veya farklı şekillerde kaş alma sürekli tekrarlanan yöntemler olduğu için fazla zamanınızı alacaktır. Yoğun gündelik tempoda herkesin buna zamanı olmayabilir. Böyle bir zaman kaybının önüne geçmek için Phibrows microblanding uygulaması en iyi yöntemlerden biridir diyebiliriz. Kalıcı kaş makyajı ile istediğiniz şekilde ve renkte kaşlara sahip olabilirsiniz.

 

Phirbows Microblanding kalıcı kaş tekniği bir Japon tekniğidir. Microblanding kalıcı makyaj tekniğinin diğer kalıcı makyaj tekniklerinden en belirgin ayırt edici özelliği doğal görünüm sunmasıdır. Bunun dışında, microblanding tekniğinin manuel olarak yapılması da büyük bir fark yaratmaktadır. Diğer kalıcı makyaj tekniklerinden farklı iğneler kullanılarak uygulanan microblanding doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Bu tekniğin uygulaması çoklu iğnelerle yapılmaktadır.

 

Microblanding yönteminde özellikle dikkat edilen noktalardan en önemlisi kaşınızın rengine uygun boyanın seçilmesi ve yüz şeklinize uygun modelin belirlenmesidir. Hazırlık aşaması olarak bilinen bu aşamadan sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama için kullanılan boyaların doğal olması çok önemlidir. Uygulama kaş üzerine ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu da, kendi kaşınızdan ayırt edilemeyen gerçek ve doğal kaş görüntüsünü sağlıyor.

 

Microblanding tekniğinde boya tam olarak cildin derin tabakalarına işlemiyor, üst katta, epidermiste kalıyor. Bu da tekniğin yarı kalıcı olmasının esas sebeplerinden biridir. Ortalama olarak kalıcılık süresi 1 senedir diyebiliriz. Bu kalıcılık cilt tipine göre, kullanılan boyalara göre farklılık gösterebiliyor.

Microblanding tekniği ile kaş çizimi yapmaya karar verdiyseniz bilmeniz gereken detaylar var demektir. Kalıcı kaş makyajı yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle uygulama adımlarının neler olduğunu bilmenizde fayda var. İşlemlerin toplamı genellikle 1-2 saat aralığında sürmektedir. Birkaç adımdan oluşan bu uygulama sürecini genel hatlarıyla özetleyebiliriz.

 

Uygulamanın Planlaması

Planlama aşaması ilk aşamadır. Bu aşamada kalıcı kaş makyajı uygulamasını gerçekleştirecek olan uzmanla birlikte kaş şekline karar vereceksiniz. Kaş şekli seçerken hem orijinal kaş renginize yakın renk olmasına, hem de yüz şeklinize yakışan bir model olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Son trendlerden esinlenerek de kendinize uygun kaş modeli seçebilirsiniz.

Ön Çizim

Ön çizim aşaması ikinci aşamadır. Bu aşamada istediğiniz kalıcı kaş modelleri arasından birine karar verilerek ön çizimi gerçekleştiriliyor. Kıl tekniği uygulaması yapılmadan önce bu ön çizimin yapılması çok önemlidir. Bu sayede çizimin rengini, şeklini görebilir, gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. İçinize sinmediyse farklı bu model uygulanmasını isteyebilirsiniz.

Rengin Belirlenmesi

Ön çizim sonrasında herhangi bir sorun yoksa ve düzeltmeler sonrasında kaş şeklinizden memnunsanız sıradaki aşama uygulamayı yapmadan önceki son aşama, renk seçme aşamasıdır. Renk seçerken ten renginize, saç renginize, kendi orijinal kaşınızın rengine uygun olmasına özen gösteriliyor. Kullanılacak boyalar orgaik olup, lisasnı olmalıdır. Uygulama yaptırdığınız kişiye boyalarla ilgili detaylı bilgi sormayı unutmayın.

Microblanding Uygulaması

Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra uygulamanın yapılış aşamasına geçilebilir. Uygulamnın yapıldığı yerin steril olmasına, iğnelerin tek kullanımlık olmasına özen gösterin. Uygulama belirlenen model çiziminin üzerinden iğne ile tekrar çizim yapılarak gerçekleştiriliyor. Bu çizim istediğiniz görüntüye kavuşanan kadar devam ediyor. burada, uygulamayı gerçekleştiren kişinin uzmanlığı çok önemlidir. Doğru çizim yapılması microblanding kalıcı kaş tekniği için en önemli detaydır.

Kaşlarımızı istediğimiz biçime getirmek için başvurduğumuz kalıcı makyaj uygulamaları doğal boyalar kullanıldığı için insan vücuduna herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak yine de, dikkat etmeniz gereken detaylar vardır.

 

Öncelikle kalıcı makyaj uygulaması yaptıracağınız kişinin veya güzellik merkezinin seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Çok fazla ‘merdiven altı’ kurum olduğu için seçim yaparken dikkatli olun. Microblanding işlemi yaptırırken ortamın steril olmasının çok önemli olduğunu unutmayın. Ortamın streil olması dışında, uygulamayı gerçekleştirecek kişinin konusunda uzman olması, sertifika sahibi olması da önemlidir. Kaşlarınıza yapılacak uygulamanın en az 1 sene kalıcı olacağını düşünecek olursanız, işinin ehli olmayan biri tarafından yapılan uygulama sizi uzun süre mutsuz edebilir. Uzmanınızın hem çizim konusunda, hem de boya seçimi, bakım önerileri konusunda kapsamlı bilgiye sahip olduğundan emin olun.

 

Dikkat etmeniz gereken bir başka konu da microblanding tekniği için kullanılan boyalardır. Bu boytaların doğal, organik ve zararsız olması gerekmektedir. Peki bunu nasıl anlayabilirsiniz? Şöyle ki, boyaların lisansı bulunmaktadır. Uygulama yaptıracağınız güzellik merkezinden bu lisansı istemeyi unutmayın.

 

Boya dışında işlem için kullanılacak iğneler de çok önemli olmaktadır. Bu iğnelerin tek kullanımlık olması, kesinlikle sterilize edilse bile tekrar kullanılmaması gerekiyor. Bu yüzden de, kullanılacak iğnenin yanınızda açılmasını isteyin.

Microblanding tekniği ile kaş çizimi gündelik hayatınızı herhangi bir şekilde etkilemeyecektir. Uygulama sonrasında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bazı durumlarda, cildiniz hassas ise, kaş bölegisinde ufak kızarıklıklar ve yanma hissi oluşabilir. bu durumda uzmanınıza danışmaktan çekinmeyin. Uzmanınızın önereceği bakım kremi veya merhem ile bu yanmadan ve kızarıklıktan da kurtulabilirsiniz.

 

PHİBROWS Microblanding tekniği ile kaş çizimi sonrasında bakım önerilerini eksiksiz uygulamanız gerekecek. Yaklaşık olarak iyileşmesi 30 güne kadar süren bu işlem sonrasında kaşlarda ufak tefek kabuklanmalar görülebilir. Oluşan kabuklanmalara müdahele etmemek en iyi adım olacaktır. Kısa sürede bu kabuklar kendiliğinden dökülecektir. Kabukları koparmaya çalışırsanız, boyanın da dağılmasına veya akmasına sebep olabilirsiniz.

 

Müdahele etmek yerine, size önerilen merhemi kullanabilirsiniz. Ayrıca, uygulama bölgesini kaşımamaya, kmüdahele etmemeye, en az 10 gün kadar kaş bölgesi için makyaj malzemesi kullanmamaya dikkat edin. Bu önerilere dikkat etmeniz durumunda, çok kısa süre sonra kaşlarınız son halini alacaktır ve istediğiniz görüntüye kavuşacaktır.

PHİBROWS Microblanding işlemi tamamen zararsız bir işlemdir. gerek uygulama şekli, gerekse de kıl tekniği ile kaş çizimi için kullanılan boyalar insan cildine herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Ancak yine de bazı kişilerin uygulama yapmaması daha doğru olacaktır. Microblanding uygulmaası yapılmaması gereken kişileri kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Hamileler
  • Şeker hastaları
  • 18 Yaş altındakiler
  • Kan pıhtılaşması olanlar
  • Psikolojik rahatsızlığı olanlar
  • Açık yaraları olanlar

PHİBROWS Microblanding uygulaması yarı kalıcı bir uygulama olarak biliniyor. Bu uygulamanın kalıcılık süresi ortalama olarak 1 senedir. İşlemin kalıcılık süresi farklı faktörlere göre eğişebilir. Bu faktörlerden en önemlisi cilt tipidir. Kalıcı makyajın kalıcılık süresi yağlı ve kuru ciltlere göre değişiklik göstermektedir. Çok yağlı ciltlerde boya pigmentleri daha hızlı şekilde akma gösterebilir. bu da, işlemin kalıcılık süresini 1-2 ay kadar kısaltabilir. Daha kuru ciltlerde ise kalıcılık daha uzun sürecektir. Ancak her iki cilt tipi için, istediğiniz zaman işlemin yeniden uygulanması uygundur. Zararsız bir uygulama olduğu için istediğiniz kadar tekrarlayabilir ve kalıcılık süresini uzatabilirsiniz.

Microblanding uygulaması diğer kalıcı kaş makyajı uygulamalarından hem kalıcılığına, hem de uygulama şekline göre farklılık göstermektedir. Micropigmentasyon uygulaması yapılırken makine yardımı ile kaşınızın tamamı doldurulmaktadır. Bu işlem bir bakıma dövme gibi görünmektedir. Microblanding tekniği ise, nisbeten manuel bir uygulama olmaktadır ve çizim becerisi gerektirmektedir. Microblanding tekniği kıl tekniği olarak da bilinmektedir. Bu tekniğin uygulaması 7 şla 18 küçük iğnenin kullanımı ile gerçekleştirilmektedir. Kalem şeklinde olan bu aletin yardımı ile kıl çizimleri yapılmaktadır. Oldukça doğal görünüm ortaya koyması ve doğal kaşlarınızdan ayırt edilememesi microblanding uygulamasının tercih edilmesinin en önemli nedenlerindendir.

Microblanding işleminin fiyatları konusunda net bir rakam söylenmesi doğru değildir. Uygulama yapacağınız güzellik merkezi veya uzmana göre bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ayrıca, fiyatların çok fazla düşük olduğu kurumlardan da kaçının deriz. Microblanding işlemi için kullanılan cihazın, iğnelerin ve boyaların orijinal ve kaliteli olması önemlidir. Daha ucuz merkezlerde yaptıracağınız uygulamalar istemediğiniz sonuçlara sebep olacaktır.

Gül Gürsoy Çelen Kalıcı makyaj üzerine uzmanlık sertifikalarına sahip ve bu alanda uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren güzellik uzmanı olarak PHİBROWS Microblanding uygulamalarını kendi güzellik merkezi olan Rose Moon Güzellik ve eSTETİK merkezinde yapmaktadır. Uzman kadrosu ve kalitesinden ödün vermeyen iş ortaklarıyla birlikte sizin için en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor. Kalıcı makyaj uygulamaları ve PHİRBROWS Microblanding kalıcı kaş tekniği ile ilgili detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul