Micro Plus Ameliyatsız Germe Nedir?

Yaşlanma, sık sık kilo alıp verme, doğum yapma vs. gibi birçok sebepten cildimizin belirli bölgelerinde sarkmalar oluşabiliyor. Bu cilt sarkmaları sizi hem olduğunuzdan yaşlı hem de daha yorgun göstermektedir. Gerek yüzde, gerekse de kalça, üst bacak, kollar, göbek gibi diğer alanlardaki bu sarkmaları gidermek için son dönemlerin en başarılı tedavi yöntemlerinden biri de Micro Plus olmaktadır.

Micro Plus uygulaması ameliyatsız germe uygulaması olarak da biliniyor.

 
Micro Plus Nedir?

 

Micro Plus vücut sarkmalarını ortadan kaldırmak için özel olarak geliştirilmiş bir elektroterapi cihazıdır. Birçok kullanım alanı olan micro plus, günümüzde kadınlar tarafından en çok bölgesel zayıflama, selülit ve sıkılaşma amacıyla kullanılıyor. Micro Plus cihazı, kas gruplarına uygulanan akımlarla bu kasların uyarılmasını sağlar. Uyarılma sonucunda, kaslar hareketlenir harcayacağı enerjiyi etrafındaki yağ dokularından sağlamaya çalışır.

Micro Plus uygulaması birçok farklı tedavi ve estetik amaçla kullanılıyor. En çok bilinen ve kullanılan uygulama şekli ise sıkılaşma ve bölgesel incelme amacıyla kullanımdır. Micro plus sayesinde cildinizdeki sarkmalar birkaç seans sonra gözle görülecek oranda azalıyor. Vücudun farklı bölgelerinde; kol, göbek, bacak, kalça gibi gölgelerde kullanılabildiği gibi, yüz bölgesinde de micro plus uygulaması yapılabilir. Etkili bir sonuç için en az 10-12 seans önerilmektedir. Seanslar genellikle ihtiyaca göre değişiklik gösterse de, haftada en az 2 kere olarak belirleniyor.

Micro Plus uygulaması sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Uygulamada çok düşük bir elektrik uyarıları hissedilmekte ve derin acı olmamaktadır. Kaslarınızı uzun süre çalıştırmayıp, sonrasında spor yaptığınızda ne kadar acı hissediliyorsa, uygulama sonrasında da bu oranda bir acı görülmektedir.

Micro Plus uygulaması kaslarınızın gerginliğini artırarak cildinizi daha sıkı hale getirir. Ortalama olarak 8-10 yaş fark yaratıyor diyebiliriz. Aynı zamanda, kırışıkların azalması ve yok olması, cilt renginin parlaklaşması, yorgunluğun azalması gibi ek kazanımları da vardır.

 
Micro Plus Uygulama Alanları

 

Micro plus uygulaması ile vücudunuzdaki ödem atılır ve lenf drenajı sağlanır. Cihazın yardımıyla lenf akışı oluşturulur ve vücuttaki fazladan toksinler atılır. Vücuda daha fazla oksijen gönderimi sağlandığı için de daha genç ve diri bir cilde sahip olursunuz.

Selülit tedavisi, micro plus cihazının kullanım alanlarından biridir. Cihazın akım sağlaması sebebiyle cildinin lenf dolaşımı artar ve cilt sıkılaşır. Aynı zamanda fazladan sıvı vücuttan atılır.

Bir diğer uygulama şekli de zayıflama amaçlı uygulamadır. Bölgesel zayıflama için kullanılan micro plus kan dolaşımını artırır. Kan dolaşımının artması sayesinde vücut enerjiyi karşılamak için yağ hücrelerini kullanır. Bu da mevcut yağ kitlelerinin erimesine ve azalmasına sebep olur.

 

Micro Plus Tedavi Alanları Nelerdir?

 

Micro Plus cihazının en güzel özelliği birçok farklı amaçla, farklı alanlarda kullanılabiliyor olmasıdır.  Micro Plus uygulama alanları şöyledir;

  • Selülit tedavisi
  • Lenf Drenajı
  • Ciltteki elastikliyi artırma
  • Cilt sıkılaştırma
  • Bölgesel zayıflama
  • Ödem atılması
  • Bölgesel şekillendirme
  • Zayıflama ve detoks
 
Micro Plus Kaç Seansda Etkili Olur?

 

Herkesin ihtiyacı ve cilt yapısı farklı olduğu için, micro plus uygulamasından önce kişiye özel tedavi protokolu hazırlanmaktadır. Kişinin ihtiyacı belirlendikten sonra seans sayısına karar verilmektedir. Ancak genel olarak, en az 12 seans düzenli uygulama önerilmektedir. 12 seans sonrasında cildinizin ve uygulama yapılan alanın devamlı olarak şeklini koruması için ayda tek seferlik bir uygulama yeterli olacaktır. Bu uygulama sonrasında 5 yıl  içerisinde uygulamanın etkilerinin devam ettiğini görebilirsiniz.

Seanslar farklı bölgelere uygulanabilmektedir. Seans süreleri ortalama olarak şöyle;

Yüz – 30 dakika

Selülit – 20 dakika

Kol -20 dakika

Göbek/Karın – 20 dakika

Tüm vücut – 2 saat 30 dakika

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul