M.E.L.A. Cilt Bakımı Nedir? Nasıl Uygulanır? | Rosemoon Güzellik

M.E.L.A. Cilt yenileme PH formula bir cilt yenileme uygulaması olup, peeling ve diğer yenileme yöntemlerinden çok daha etkili, uzun vadede kalıcı sonuçlar sunmaktadır. Farklı cilt yenileme uygulamaları ve tedavi programları ile cilt sorunlarınıza kesin çözüm sunuyor.

 

M.E.L.A. Cilt yenileme ürünü PH Formula cilt yenileme serisinin bir ürünü olmaktadır. Farklı aşamalardan oluşan bu program sayesinde cildinizin yenilenmesi kısa bir tedavi sonrasında gerçekleşecektir. Peelingden farklı olarak cilt yüzeyinde soyulma yaratmadığı için, herhangi bir yan etkisi de olmamaktadır. M.E.L.A. cilt yenileme programının tüm aşamalarını düzenli şekilde gerçekleştirmeniz sonuçların daha etkili olmasını sağlayacaktır. Özel olarak formüle edilmiş bu program ciltte yaşlanma belirtisi olarak ortaya çıkan ince çizgiler, izler, lekeler gibi birçok cilt sorununu ortadan kaldırmaktadır. 

 

M.E.L.A. Programı Aşamaları Nelerdir?

 

M.E.L.A. cilt yenileme programı her adımın dikkatli ve düzenli şekilde uygulanması gereken, 3 farklı adımdan oluşmaktadır. Aşamaları kısaca açıklayalım.

Hazırlık Aşaması

Hazırlık aşaması cildinizde soyulmanın başlaması ve etkili olması için cilt temizleme ve hücre yenileme işlemi ile başlamaktadır. Bu aşamada 2 farklı ürün kullanacaksınız.

E.X.F.O Cilt Temizleyici

E.X.F.O cilt temizleyici etken maddelerin emilmesi ve hücrelerin yumuşamasını sağlayan bir formülle hazırlanmıştır. Soyucu etkisi olan bu temizleyici hafif olmaktadır ve cildinize zarar vermemektedir.  Cilt yenileme öncesi ve sonrasında kullanımı tedavinin tamamlanması açısından önemlidir. 

M.E.L.A. Aktif Formül 

Hazırlık aşamasında kullanacağınız diğer bir ürün ise M.E.L.A. aktif formülüdür. Bu formül hücrelerin normal işleyişinin geri kazanılmasını sağlamaktadır. Tedavi öncesinde cildin yenilemeye hazırlanması için kullanılmaktadır. Tedavi öncesinde 14 gün kullanılması gerekmektedir. 

Yenileme Aşaması

Bu aşamada cilt yenileme işlemi başlamakta ve uzman tarafından belirlenen ürünler kullanılmaktadır. Öncelikle S.P kompleksi ile cilt duyarlılık seviyesi belirlenir. Aktif solüsyonlarla hücre kanallarının açılması gerçekleştirilir. Daha sonra M.E.L.A. power clay kil içerikli karışımın uygulanması ile etken maddelerin cilde hızlı nüfus etmesi sağlanmaktadır. Cilt lekeleri için çözüm sunan bu karışım tüm cilt yapılarına ve türlerine uygun olmaktadır. 

 

Onarım ve Koruma Aşaması

Cilde uygulanan işlemler sonrasında sonuçların kalıcı olması ve ilerde yeniden sorun yaşamamak adına, işlem sonrasında da bakıma devam etmeniz gerekmektedir. İşlem sonrasında kullanacağınız ürünlerle sonuçları uzun vadede etkili hale getirebilirsiniz. Koruma ürünü olarak M.E.L.A. geri kazanım kremi, UV koruyucu ve P.O.ST. yenileme kremlerini kullanabilirsiniz. 

M.E.L.A. İşlemi Sonrası Bakım

M.E.L.A. cilt yenileme işlemi sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlar;

  • Solaryum ve güneş ışınlarından uzak durun.
  • Yan etki olmaması için, başka başka tedavilerle birleştirmeyin.
  • Uygulama sonrasında en az 10 gün tüy dökücü krem veya ağda uygulaması yaptırmayın.
  • Tedavinin sonuçlarını iyileştirmek için uygulama öncesi ve sonrası bakım önerilerini ve ürünlerini uygulayın.
  • Cildinizde uygulama sonrasında kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklıklara müdahale etmeyin. Ortalama olarak 1-10 saat arasında kızarıklıklar yok olacaktır.

Ph Formula ürünlerini kullanmak istiyorsanız ve size uygun ürün kullanımı önerisin de bulunmamızı isterseniz. Cildinizin resmini Bizlerle paylaşarak size uygun protokolü uzmanımız belirleyerek tarafınıza iletilecektir. PH Formula tedavisi ile cilt onarım işlemi yapmak ya da evde kullanacağınız ürünler için için  Whatsap İletişime Geçebilirsiniz  iletişime geçin.

PH Formula tedavisi ile cilt yenileme işlemi yaptırmak için Whatsapptan İletişime Geçebilirsiniz iletişime geçin.

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

×