AHA Kojik Peel Nedir? Nasıl Uygulanır?| Rosemoon Güzellik

AHA Kojik Peel Zaman ilerledikçe yaşlanmadan dolayı cildimizin rengi solar, leke oluşumu hızlanmaya başlar. Cildimiz nemini kaybettiği için kurumaya başlar ve bu kuruluk beraberinde daha belirgin kırışıklıklar ve lekeler getirir. Cildin kendini onarma süresi yavaşladığı için de cilt yenilenmemeye başlar. Cildinizin kendini yenilemesinde en etkili maddelerden biri de meyve asitleridir. Alfa hidroksi asitleri olarak bilinen AHA asitleri cilt yenilemede en etkili etken maddelerdendir. Derinin üst tabakasının soyulmasında etkili olan bu madde yenilenmiş, sağlıklı bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. AHA dışında, mantardan elde edilen kojik asitleri de leke açmada etkili bir madde olarak biliniyor. Kojik astiler güneş kaynaklı lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Melanin ve pigmentlere etkileyerek cildinizin renginin açılmasına ve lekelerin yok olmasına olanak tanımaktadır. AHA Kojik Peel leke açmada etkili bir bir peeling yöntemi olarak kullanılmaktadır.

 

 

AHA Kojik Peel Nedir?

AHA Kojik AHA asitleri ve kojik asitlerinin leke açıcı etkisinin birleşmesi ile çok güçlü bir etki sunan peeling yöntemidir. Farklı etken maddelerle zenginleştirilen AHA Kojik, soyma işlemini başarılı şekilde gerçekleştirerek cildin yenilenmesini sağlar. AHA Kojik sadece cildi soymak ile yetinmez, aynı zamanda kolajen ve elastinin kalitesini de yükseltir. Bunun sonucunda da cilt daha elastik ve daha diri görünür. Yaşlanma ile beraber oluşan ciltteki izlerin, lekelerin, kırışıklıkların cilt yenilemeyi hızlandırarak yok olmasını sağlar.

 

AHA Kojik Peel Nasıl Kullanılır?

AHA Kojik içeriğindeki asitler sebebiyle uygulamadan önce ve uygulama sırasında cildinizin korunması gerekiyor. Uygulamaya başladıktan sonra cildiniz için uygun olan, yüksek güneş koruyucu kullanmanız gerekmektedir. Uygulama sonrasında cildinizin hızlı ve zarif bir şekilde soyulması gerçekleşecek ve cilt hücrelerinin yenilenmesi başlayacaktır. Seanslar arasında süre ortalama olarak 1 ay olarak belirlenmektedir. Cilt durumuna ve tipine göre seans sayısı 7-10 arasında değişebilir. Seanslar sonrasında cildinizi nemlendirmek için AHA’lı bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapılmasında özellikle güneş ışınlarından etkilenmemek için sonbahar ve kış ayları tercih edilmektedir.

 

AHA Kojik Peel’in Faydaları Nelerdir?

 

İçeriğindeki AHA ve Kojit asitleri sebebiyle, AHA Kojik etkili bir leke soldurucu olarak biliniyor. Leke soldurucu özelliği dışında yaşlılıktan doğan cilt sorunlarının da tedavisinde kullanılmaktadır. Genel olarak cilde faydaları şöyledir:

 

    • Cildin hücre yenilenmesini hızlandırır
    • Güneş ışınları nedeni ile oluşan lekelerin solmasını sağlar
    • Yaşlanmadan dolayı oluşan kırışıklıkların ve çizgilerin azalmasını sağlar.
    • Kolajen ve elastin kalitesini artırır.
    • Melanin ve pigmentleri etkileyerek cilt renginin açılmasını sağlar.

 

Rosemoon Güzellik merkezinde AHA Kojik Peel uygulaması yaptırmak için bizimle iletişime geçin.

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

×