A.G.E. Bakım Nedir? Nasıl Uygulanır? - Rose & Moon Güzellik

Anti Aging Yaşlanma süreci doğal olarak gelişen süreçtir. Bu süreci geciktirmek için yapabileceğiniz birçok işlem var. Tüm bu işlemleri genel olarak Anti Aging olarak tanımlayabiliriz. Doğru beslenmek, spor yapmak, bol su tüketmek, stresten uzak kalmak gibi birçok şey yaşlanma sürecini geciktirmektedir. Farklı kozmetik ve cerrahi müdahalelerle de bu süreci geciktirebilirsiniz ama, tek başına bütün bunlar kalıcı bir etki sağlamayacaktır.

 

Anti Aging Nedir?

 

Anti aging yaşlanma karşıtı, yaşlanmayı önleme anlamlarına gelmektedir. Yaşlanma karşıtı işlemlerle yaşlanma süreci geciktirilebilir, engellenebilir ve tersine çevrilebilir. Yapılan araştırmalar sayesinde artık bilimsel olarak farklı cerrahi ve medikal uygulamalar sonucunda yaşlanmanın önlenmesinin ve geciktirilmesinin mümkün olduğu ortaya çıkmıştır. Doğru uygulamalar ve müdahaleler yapıldığı zaman, uzun yıllar daha genç görünmek artık mümkün.

Yaş ilerledikçe özellikle cildimiz eski halini kaybeder, nem kaybı ve elastikiyet kaybı nedeniyle daha hızlı kırışıklık oluşumu başlar. Cildimizdeki kas, yağ ve kemik oranındaki azalmalar yaşlanma sürecini oluşturur. Tüm bu etkenlere zamanında ve doğru müdahale ile yaşlanma sürecini yavaşlatmak mümkün.

 

Anti Aging İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler!

 

Günlük hayatınızdaki alışkanlıklarınıza ve hayat tarzınıza dikkat ederek de yaşlanmanın etkilerini geciktirebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır.

 

Güneşten Koruyun

 

Güneş ışınları cilt kırışıklıklarında oldukça etkili faktörlerdir. Uzun süre güneş ışınları altında kalacaksanız, koruyucu güneş kremleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Mimikler

Normalde yüz mimikleri sebebi ile oluşan çizgiler geçici olmakta ve zamanla kaybolmaktadır. Ancak yaşımız ilerledikçe yaptığımız mimiklerin yüzümüzde oluşturduğu çizgiler de kalıcı olmaya başlıyor.

 

Sigara Kullanımı

 

Sigara kullanımı cildimize çok fazla zarar vermektedir. Sigara kullanıyorsanız, cildiniz daha hızlı yaşlanır, kırışır, rengini kaybeder ve koyulaşır, kısa sürede cildinizin sağlıklı görüntüsü kaybolur.

 

Uyku Düzeni ve Şekli

 

Uzun süren uykusuzluk cildimizin yorulmasına ve daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Ayrıca, uyuma şekliniz de kırışıklık oluşumunda önemli etkendir. Yüzünüzün hangi tarafı üzerine uyursanız, o taraf daha hızlı kırışır.

 

Stress ve Depresyon

 

Genel olarak birçok hastalığın ve rahatsızlığın ana sebeplerinden biri de strestir. Stress aynı zamanda cildimizin hızlı yaşlanmasına sebep olmaktadır. Farklı meditasyon yöntemleri uygulayarak stresten kurtulabilirsiniz.

 

Anti Aging Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde çok farklı anti aging yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemleri ve uygulamaları seçmeden önce, mutlaka sağlık taraması yapılması ve kişinin sağlıklı olduğuna emin olunması gerekiyor. Uygulanacak işlemlerinin yan etkileri göz önünde bulundurulmalıdır. Anti aging uygulamasından önce özellikle kan ve hormon testleri yapılması gerekmektedir. Daha sonra uygulanacak yönteme karar verilebilir ve uygulamaya başlanabilir.

Anti aging;

  • Cilt dokusunu ve hücreleri yeniler
  • Hormonal düzensizlikleri dengeler
  • Sağlıklı bir görüntü sunar
  • Yaşlanma sonucunda oluşması muhtemel hastalıkları ve sorunları önceden belirlemekte yardımcı olur.

 

Merkezimizde Gerçekleştirilen Anti Aging Uygulamaları

 

Şişli’de yerleşen Rose & Moon Güzellik merkezimizde farklı anti aging uygulamaları gerçekleştiriyoruz.  PH Formula uygulamaları sayesinde farklı kimyasal peeling ve cilt yenileme işlemleri ile cildiniz en az 10 yaş gençleşiyor.

PH Formula serisinin bir ürünü olan A.G.E. cilt yenileme sistemi ilk farma-kozmesötik uygulama ve bakım ürünlerinden biridir. Bu cilt yenileme uygulaması peelingden farklı ve daha etkili olmaktadır. Peeling uygulaması farklı ciltlerde farklı sonuçlar gösteriyor, bazen de cildin soyulmasına ve tahrişine neden olabiliyor. PH Formula ürünler serisi bu sorunu ortadan kaldırarak kesin çözüm sunuyor. Cilt yenileme işlemi sayesinde cildimizdeki hücreler hızlı şekilde kendini onarır ve yeniler. Ciltteki yan etkileri minimuma indiren bu yöntem cilt altına uygulama şeklinde yapılmaktadır.

A.G.E. uygulaması sayesinde cilt yaşlanması geciktirilmekte ve yaşlanmanın etkileri uygulama edilmektedir. Cilt yenileme işleminin başarılı olması için tüm süreçleri ve programı eksiksiz şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

A.G.E. Programı Aşamaları Nelerdir?

 

A.G.E. cilt yenileme programı her adımın dikkatli ve düzenli şekilde uygulanması gereken, 3 farklı adımdan oluşmaktadır. Aşamaları kısaca açıklayalım.

 

Hazırlık Aşaması

 

Hazırlık aşaması cildinizde soyulmanın başlamış ve etkili olması için cilt temizleme ve hücre yenileme işlemi ile başlamaktadır. Bu aşamada 2 farklı ürün kullanacaksınız.

E.X.F.O Cilt Temizleyici

 

E.X.F.O cilt temizleyici etken maddelerin emilmesi ve hücrelerin yumuşamasını sağlayan bir formülle hazırlanmıştır. Soyucu etkisi olan bu temizleyici hafif olmaktadır ve cildinize zarar vermemektedir.  Cilt yenileme öncesi ve sonrasında kullanımı uygulamanın tamamlanması açısından önemlidir.

A.G.E. Aktif Formül

 

Hazırlık aşamasında kullanacağınız diğer bir ürün ise A.G.E. aktif formülüdür. Bu formül hücrelerin normal işleyişinin geri kazanılmasını sağlamaktadır. uygulama öncesinde cildin yenilemeye hazırlanması için kullanılmaktadır. Uygulama öncesinden 14 gün kullanılması gerekmektedir.

Yenileme Aşaması

 

Bu aşamada cilt yenileme işlemi başlamakta ve uzman tarafından belirlenen ürünler kullanılmaktadır. Öncelikle S.P kompleksi ile cilt duyarlılık seviyesi belirlenir. Aktif solüsyonlarla hücre kanallarının açılması gerçekleştirilir. Daha sonra A.G.E. solüsyonu ile yaşlanma belirtileri, ince çizgiler, kırışıklıklar, cilt rengi düzenlemeleri gibi bir çok cilt sorununun giderilmesi işlemi yapılır.

Onarım ve Koruma Aşaması

 

Cilde uygulanan işlemler sonrasında sonuçların kalıcı olması ve ilerde yeniden sorun yaşamamak adına, işlem sonrasında da bakıma devam etmeniz gerekmektedir. İşlem sonrasında kullanacağınız ürünlerle sonuçları uzun vadede etkili hale getirebilirsiniz.

A.G.E. İşlemi Sonrası Bakım

 

A.G.E. cilt yenileme işlemi sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlar;

  • Solaryum ve güneş ışınlarından uzak durun
  • Yan etki olmaması için, başka başka uygulamalarla birleştirmeyin
  • Uygulama sonrasında en az 10 gün tüy dökücü krem veya ağda uygulaması yaptırmayın.
  • Uygulamanın sonuçlarını iyileştirmek için uygulama öncesi ve sonrası bakım önerilerini ve ürünlerini uygulayın
  • Cildinizde uygulama sonrasında kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklıklara müdahale etmeyin. Ortalama olarak 1-10 saat arasında kızarıklıklar yok olacaktır.

 

Ph Formula ürünlerini kullanmak istiyorsanız ve size uygun ürün kullanımı önerisin de bulunmamızı isterseniz. Cildinizin resmini Bizlerle paylaşarak size uygun protokolü uzmanımız belirleyerek tarafınıza iletilecektir. PH Formula tedavisi ile cilt onarım işlemi yapmak ya da evde kullanacağınız ürünler için için  Whatsapp İletişime Geçebilirsiniz  iletişime geçin.

 

PH Formula uygulamasi ile cilt yenileme işlemi yapmak için iletişime geçin.

Pazartesi - Cumartesi

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

×